EKONOMİ KANALLARINI CANLI İZLEYİN

Gram Altın Fiyatı
Gram altın son yıllarda internet bankacılığı etkisiyle yatırımcıların gözdesi oldu. Canlı takip etmek isteyenler için sayfamızda gram altın fiyatı ve grafikleri bulunuyor.Sayfamızı arada bir yenilerseniz yeni fiyatları görebilirsiniz.

ALTIN GELECEK YIL 1700 DOLARI GÖREBİLİRALTIN GELECEK YIL 1700 DOLARI GÖREBİLİR
İngiliz banka Barclays'ın Başteknik Stratejisti Dhiren Sarin, altında güçlü yükselişin yolda olduğunu söyledi.
Bankanın raporunda yorum yapan Sarin, "Orta ve uzun vadede altında alım olacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.

Sarin, Eylül ayının altında en büyük alımların gerçekleşeceği ay olarak gördüklerini de sözlerine ekledi ve altının ons fiyatında 2012 yılındaki seviyelerin görülebileceğini belirtti. Sarin, "Altının ons fiyatı gelecek yıl yeniden 1700 dolar seviyesine çıkabilir" dedi.

ALTIN İÇİN EYLÜL KRİTİK BİR AY OLACAK
Analistler, Eylül ayının altın için yükseliş açısından kritik bir ay olduğuna işaret etti.
CNBC'ye konuşan finansal danışmanlık şirketi Compass Global Markets'ın CEO'su Andrew Su, "Eğer, Fed geri çekilmeye Eylül'de başlarsa, piyasalarda söylenti al, gerçek sat daha fazla gerçekleşir. Bütün piyasa Eylül'de geri çekilme başlayacağına inanıyor. Bu süreçte altın fiyatlarının güçlü bir şekilde yükseldiğini görececeğiz. Yükselişin birkaç ay boyunca devam etmesi bekleniyor" dedi. Su, altının ons fiyatının gelecek haftaya kadar 1400 dolar sınırını aşacağına inandığını da ifade etti.
Altının onsu Temmuz'dan bu yana yüzde 11,5 değerlendi ve yılın ilk yarısındaki değer kaybının büyük kısmını karşıladı.
EMTİA TEK GÜVENİLİR YATIRIM ARACI OLARAK GÖRÜLÜYOR
Fed'in Temmuz ayı tutanakları, yetkililerin tahvil satın alma programını sonlandırmak için net bir tarih belirleyemediğini gösterdi.
Finansal danışmanlık şirketi IG Markets'ın piyasa stratejisti Kelly Teoh, altındaki yükselişin devam etmesi için nedenlerin olduğunu söyledi.
Teoh, "Farklı varlık gruplarına bakıldığında, ABD borsalarının tüm zamanların zirvesinde olduğunu, Asya'da Japonya haricinde borsaların düşük seyrettiğini görüyoruz. Bu bağlamda emtia yatırımcıların yöneldiği ve geri kazanç elde edeceğine inandığı tek varlık sınıfı olarak görülüyor" dedi.
Sayın ziyaretçi biliyor musunuz? Bu yazı sizden önce counter kişi tarafından okundu.